5 אפשרויות סליקה באופן דיגיטלי

סליקה היא אמצעי בסיסי להעברות תשלום מהלקוח לבית העסק, לאחר שהשני סיפק ללקוח שירות או מוצר מסוים.

כיום, כאשר השימוש בכרטיסי אשראי כבר נהיה אמצעי התשלום הבסיסי בכל עסקה, חשוב שכל בית עסק יכיר את אפשרויות הסליקה השונות של כרטיסי

האשראי.

 

מהו התהליך הכללי לביצוע סליקה בכרטיסי אשראי?

הסליקה מתחילה בהזנת פרטי כרטיס האשראי של הלקוח למסוף שב"א באחד מן האמצעים עליהם נפרט בהמשך. לאחר מכן, הפרטים מגיעים לחברת סליקה המקשרת בין חשבון הבנק של הלקוח לחשבון העסק, ומעבירה את פרטי העסקה לאישור בשב"א. לאחר קבלת אישור העסקה, האישור מועבר לסולק – כלומר לחברת כרטיסי האשראי של הלקוח, וזו מזכה את חשבון בית העסק בסכום העסקה.

 

אמצעי סליקה דיגיטליים העומדים לרשותכם

ישנם מגוון אמצעים המאפשרים סליקת כרטיסי אשראי באופן דיגיטלי:

 

  1. סליקה אינטרנטית

סליקה אינטרנטית היא הסליקה היעילה ביותר מבחינת אבטחת מידע וחיסכון בחומרה. היא הכרחית לבתי עסק המנהלם אתרי חנות. ניתן לשלב סליקה אינטרנטית גם בדפי נחיתה ובאתרים אחרים, וניתן אף לאפשר סליקה אינטרנטית דרך גלישה באמצעות טלפון הנייד.

 

  1. סליקה טלפונית

בתהליך של סליקה טלפונית, הלקוח אומר בקול לנציג בית העסק את פרטי כרטיס האשראי שלו, והנציג מזין את פרטי כרטיס האשראי למסוף השב"א (שירותי בנק אוטומטיים) של העסק.

 

  1. סליקה באמצעות מסוף לנייד

ניתן לרכוש מסוף ייחודי המתחבר לנייד ומאפשר לסרוק את כרטיס האשראי של הלקוח וכך להעביר את פרטיו להמשך ביצוע סליקה. המסוף יכול לעשות זאת באמצעות סליקה מגנטית, באמצעות סליקה ללא מגע על ידי הצמדת כרטיס האשראי או באמצעות סליקת EMV (המשלבת הקלדת קוד הכרטיס וסריקת הצ'יפ שעל הכרטיס). מדובר באמצעי נוח המאפשר ניידות של גובי התשלום.

 

  1. סליקה באמצעות קורא כרטיסי אשראי המחובר לקופה רושמת

מדובר באמצעי הסליקה הנפוץ בסופרים ובקניונים השונים. מדובר בחומרה המחוברת לקופה רושמת או למסוף אחר, וסורקת את פרטי כרטיס האשראי של הלקוח מאחד משלושת האפשרויות שצוינו בסעיף הקודם (סריקה ללא מגע, סליקת EMV או סליקה מגנטית).

 

  1. סליקה באמצעות אפליקציה בסמארטפון

ישנן אפליקציות ייעודיות להעברת כספים אליהן הלקוח מזין מראש את פרטי כרטיס האשראי שלו, ודרכן הוא יכול להעביר תשלום לבית עסק המשתמש באותה האפליקציה. חשוב לציין שעניין זה פועל רק כאשר הלקוח ובעל העסק עושים שימוש באותה האפליקציה, לא ניתן להעביר תשלום באמצעות אפליקציות מחברות שונות.

 

למה כדאי לשלב שירותי סליקה אינטרנטיים בעסק שלך?

לשירותי סליקה אינטרנטיים יש יתרונות רבים. למשל, חברות הסליקה האינטרנטיות מגנות על המידע של כרטיסי האשראי בסטנדרט אבטחה גבוהה, עניין זה מונע בעיות של אבטחת מידע. כמו כן, שירותי סליקה אינטרנטיים לא דורשים תשתית סליקה פיזית, ולכן נחסכת העלות הכספית של רכישת חומרה, ומתאפשרת סליקה בנקודות מכירה רבות מסוגים שונים.

 

לסיכום

ישנם מגוון של אמצעי סליקה נוחים המאפשרים ללקוח להעביר תשלום בצורה נוחה לבית העסק. חשוב לבחור את אמצעי התשלום שהכי מתאים לאופי העסק שלכם.

גיהוץ כרטיס

 

אולי יעניין אותך גם

מחשב נייד
מדריכים דיגיטליים
5 דגשים לבניית אתר מוצלח

מעוניינים לבנות אתר? כדי לבנות אתר מוצלח יש להיעזר בחברה לבניית אתרים בעלת ניסיון וכלים טכנולוגיים מתקדמים. התחום מתעדכן כל העת, לכן חשוב לבחור בחברה

קרא עוד »
כלי תחבורה
מדריכים דיגיטליים
איזה רכב כדאי להשכיר לטיול שטח

בימים אלו של שלהי החורף וראשית האביב, אין תחליף לטיולי רכבים בשטח. בתקופה זו של השנה תוכלו להנות ממרבדים ירוקים, פריחה מדהימה, גבי מים בנחלי

קרא עוד »