מה זה פישינג נגד ארגונים ואיך בדיקות פישינג שחברות אבטחת מידע יכולות לעזור

כל ארגון באשר הוא מזועזע מכך כי אדם זר יגנוב את המידע שלו.

בשנים האחרונות בייחוד עם התקדמות הטכנולוגיות השונות ניתן גם בשליטה מרחוק להגיע אל המידע המסווג ביותר של הארגונים תופעה זו נקראת פישינג.

במאמר זה נדבר על מהו פישינג ואיך חברות אבטחוםשחת מידע יכולות לעזור . מאמר זה יציג את הדרך העיקרית שבה משתמשות חברות לאבטחת מידע על מנת למנוע מגורמים חיצוניים למנוע את גניבת המידע מהארגונים. בדיקות פישינג של חברות אבטחה היא אחת הדרכים הטובות על מנת להימנע מגניבת מידע ולהשתמש בו שלא לצורך.

 

כל המידע על פישינג

פישינג היא שיטה מתוחכמת במיוחד לגניבת מידע השיטה הזו מתבצעת  מרחוק האדם או ארגון עושה שימוש בפרטים המוכמנים ביותר של הארגון כולל סיסמאות שונות המיועדות לכניסה לחומר סודי ומסווג במיוחד שאסור שיגיע אל ידיים זרות.

חשוב לציין כי שיטה זו מהווה את מקור הדאגה למנהלי הארגון והם יעשו ככל העולה על ידם על מנת להימנע מהתקפה זו. תוקפים הפועלים נגד ארגונים ישתמשו בחולייה החלשה ביותר של הארגון על מנת לבצע את זממם העבדים של הארגון על מנת להשיג מידע רגיש כמו פטנטים , פעילות עסקית פרטי לקוחות הם משתמשים בעיקר בשיטות הבאות:

דיוג חנית – אלו התקפות שמתרכזות בעובד מסוים של הארגון תוך כדי שגילו כבר מידע מוכמן עליו

תרמית הלוויתן – המטרה היא לחשוף מידע ממעובדים בכירים של הארגון כגון מנכ"ל ומנהלים.

תרמית המנכ"ל- התקפות המתחזות אל מנהל בכיר בארגון והם פונות אל אנשי הכספים שימסרו לבקשתו כספים.

 

כך חברות אבטחה יכולות לעזור

על מנת להימנע מגניבת מידע יקר לארגון יש צורך להיעזר בשרותיה של חברת אבטחה המטרה של החברה היא להעלות את המודעות של נושא זה בקרב המנהלים ועובדים על מנת שיוכלו לשים לב כי מדובר בהודעות מתחזות שמטרתן היא להשיג מידע לחברות רבות יש מגוון רחב של שיטות להימנע מכך אך השיטה שבה משמשים בחברות אבטחת מידע היא בדיקת פישינג.

בשיטה זו יש תוכנות מיוחדות המדמות הודעות זדוניות הנשלחות אל עובדי החברה עוקבים אחר העובדים ששלחו את פרטיה ואת מהות המידע שהתקבל. בדיקת החדירות לא רק בוחנת את מת ההגנות של המערכת של הארגון אלא היא גם בוחנת איך הארגון מזהה את ההתקפה ועל פי תוצאות הבדיקה היא מלמדת את העובדים דרכי התגוננות המתאימות במיוחד לארגון וכן מתקינים מערכות מיגון וכן הכשרת העובדים לזיהוי ההודעות הזדוניות האלו.

לסיכום: מאמר זה מדבר על הנושא של פישינג בארגונים גניבת מידע אישי על ידי הודעות זדוניות הוא מספר על שיטות שונות ועל הדרך המקובלת ביותר להתגונן מפניהן והיא בדיקת פישינג על ידי חברות אבטחה. לפרטים נוספים כנסו לאתר רדאנטרי.

מנעול

 

אולי יעניין אותך גם

מחשב נייד
מדריכים דיגיטליים
5 דגשים לבניית אתר מוצלח

מעוניינים לבנות אתר? כדי לבנות אתר מוצלח יש להיעזר בחברה לבניית אתרים בעלת ניסיון וכלים טכנולוגיים מתקדמים. התחום מתעדכן כל העת, לכן חשוב לבחור בחברה

קרא עוד »
כלי תחבורה
מדריכים דיגיטליים
איזה רכב כדאי להשכיר לטיול שטח

בימים אלו של שלהי החורף וראשית האביב, אין תחליף לטיולי רכבים בשטח. בתקופה זו של השנה תוכלו להנות ממרבדים ירוקים, פריחה מדהימה, גבי מים בנחלי

קרא עוד »
מכשיר סליקה
מדריכים דיגיטליים
5 אפשרויות סליקה באופן דיגיטלי

סליקה היא אמצעי בסיסי להעברות תשלום מהלקוח לבית העסק, לאחר שהשני סיפק ללקוח שירות או מוצר מסוים. כיום, כאשר השימוש בכרטיסי אשראי כבר נהיה אמצעי

קרא עוד »